Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Scratch
Ana SayfaMasaüstü Programları › Scratch - Animasyon ve Oyun Yapma Programı

Scratch

Şimdi İndir
Windows Tümü - 58.20 Mb
Kullanıcı Puanı
  • Currently 5.00/5
  • 3
  • 4
  • 5
5.00 / 5 - 1 kullanıcı katıldı
Sürüm:
2.0
Boyut:
58.20 Mb
Lisans:
Ücretsiz
Dil:
Türkçe
İşletim Sistemi:
Windows Tümü
Üretici
Scratch
Editör Puanı:
Editör:
Doğukan
Pasaindir Masaüstü Programları
Scratch ile görsel programlar dillerini kulalnarak kendi animasyon ve oyununuzu hazırlayabilirsiniz.
Doğukan
Son güncelleme: 10 Ekim 2017, Salı
Scratch
Scratch - 2
Scratch - 3

Scratch, sadece fare dokunuşlarıyla beraber kendi oyununuzu yapabilir, animasyon filmlerinizi hazırlayabilirsiniz. Türkçe arayüze sahip olan bu program ile çok kolay bir şekilde kendi animasyonlarınızı, oyunlarınızı, programlarınız yapabileceğiniz eğlenceli bir yazılım geliştirme programıdır.

Hikayeler, oyunlar ve çizgi filmler yap dünyadaki arkadaşlarınla paylaş. Animasyon projeleri, oyun ya da interaktif hikayeler oluşturabilmeniz için komut, grafik ve ses editörü gibi modüller içerisinde hazır olarak bulunur. Scratch yazılım geliştirme platformu ve programlama dili bilgisayar ile programlamaya ilk adım atmanızda sizlere çok yardımcı olacaktır. Programlama dünyasına giriş yapmanız için oldukça ideal bir ortam sunan program, kodlarla programlama yerine görsel programlama üzerine hazırlanmıştır.

Scratch özellikle 8 ila 16 yaş grubu için tasarlanmış olmakla birlikte her yaştan insan tarafından kullanılmaktadır. Milyonlarca kişi evde, okulda, müzelerde, kütüphanelerde ve sosyal merkezlerde Scratch projeleri oluşturmaktadır.

Geliştirme işlemi MIT Media Lab the Lifelong Kindergarten Group tarafından yapılmaktadır. Burada size sunulan Türkçe malzemeler (Scratch ın Türkçe komutları ve Scratch hakkındaki e-eğitim) tamamen ÜMİT ASLAN tarafından geliştirilmiştir. Malzemeleri iyileştirme ve değişik uzman ve kullanıcı gruplarıyla bu malzemeleri değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir
Scratch indir : https://www.pasaindir.com/scratch/
Yorumlarınızla diğer kullanıcılara yardımcı olun..