Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı
Ana SayfaProgramlar › AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı - Kredi Faizi Hesaplama Programı

AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı İndir

Şimdi İndir
Windows Tümü - 1.50 Mb
Kullanıcı Puanı
  • Currently 0.00/5
  • 3
  • 4
  • 5
0.00/5 - 0 kullanıcı katıldı
Sürüm:
1.4
Boyut:
1.50 Mb
Lisans:
Ücretsiz
Dil:
Türkçe
İşletim Sistemi:
Windows Tümü
Editör Puanı:
Editör:
Doğukan
Pasaindir Programlar
Dumpper
Kablosuz Ağ (WiFi) Şifre Bulma Programı
Bolide Slideshow Creator
Slayt Hazırlama Programı
Password Cracker
Yıldızlı Şifreleri Görme Programı
Samsung Channel Editor
Samsung Smart Tv ler için Kanal Listesi Düzenleyici
Asker Şafak Programı
Şafak Sayma Programı
Ücret Bordrosu Programı
Netten Brüte ve Brütten Nete Maaş Hesaplama

AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı

Doğukan
Son güncelleme: 06 Mayıs 2015, Çarşamba
AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı
AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı - 2
AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı - 3

AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı, bankaların faiz hesaplamaları ile birebir uyumlu kredi faiz hesaplama programıdır.

AGSoft Rotatif Kredi Hesaplama Programı ile bankalardan kullanmış olduğunuz kredi faizlerini kolayca hesaplayabilirsiniz. Özellikle şirketler için çok önem taşıyan BCH faizleri bu program ile bankaların hesapladığı formül üzerinden kolayca hesaplanabilmektedir.Aynı zamanda kullanılan rotatif kredi tutarları, rotatif kredi geri ödemeleri ve rotatif kredinin banka tarafından hesaplanan faiz tutarını girerek faiz oranını da bulmanız mümkündür. Kredi kullanım dönemi içerisinde faiz değişikliği yapılabilir. Farklı dönemlerde farklı faiz oranları uygulanabilir.

Bankaların belirli limit ve teminat (genellikle vadeli çek) karşılığında kullandırdıkları ve rotatif adı verilen kredilerin kullanılan kredi ana para ve faizleri ile diğer vergilerinin hesaplanması, alınan faiz tutarına göre banka faizinin bulunması amacıyla hazırlanmış, aynı zamanda daha sonra tekrar ulaşmak için rotatif kredilerin saklanmasını sağlayan bir programdır.

Kullanılışı: İlk önce yıllık rotatif kredi faiz oranını üstteki alana gireriz. Hesaplanacak tutarda faiz üzerinden alınacak KKDF (bankalarda genellikle bu oran %5’tir) ve başka vergi mevcut ise bu oranları ilgili kutulara gireriz. Sonra yıldaki gün sayısını 365 veya 360 olarak (Bankalar genellikle yıldaki günü 360 olarak uygular), girdikten sonra kullanım ve ödeme valör tarihine ek süre olarak gün ekleyip eklemeyeceğimizi, kullanım veya ödeme hafta sonu tatillerine rastlayan günleri ilk işgünü olarak dikkate alıp almayacağımızı tesbit ettikten sonra kredi kullanım tutarları ile işlem tarihi ile valör tarihi (valör tarihi kredi kullanımında aynı gün ödemelerde bir gün sonra olabilir) girişine geçeriz.
Program otomatik olarak her işlem girişimiz sonrası yeni işlem girişi için otomatik bir satır açar.Tablodaki faiz oranı her yeni girişte üste yer alan faiz oranını otomatik olarak tablodaki yıllık faiz oranı sütununa getirir. Hesaplama tabloda yer alan faiz oran üzerinden yapılır. Tablodaki faiz oranı oranın girildiği tarihten sonraki ilk işleme kadar geçerlidir. Yani faiz oranı oranın girildiği sütun ile sonraki sütun arasında geçerlidir. Girişler esnasında faiz oranında değişiklik sözkonusu ise faiz oranının değiştiği tarihi girer ve tabloda yer alan yıllık faiz sütununa yeni faiz oranını gireriz. Tutar girişi yapmamıza gerek yoktur.
Dikkat edilmesi gereken nokta herbir kredi kullanım, kredi geri ödeme ve faiz ödeme işleminin ayrı ayrı satırlara girilmesidir.

Yorumlarınızla diğer kullanıcılara yardımcı olun..
Bunlarda İlginizi Çekebilir