Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Yeni Google Çeviri Artık Türkçe Görüntü Çevirebiliyor

Doğukan tarafından 31 Temmuz 2015, Cuma günü eklendi.
Pasaindir Haber Yeni Google Çeviri Artık Türkçe Görüntü Çevirebiliyor
Google Çeviri uygulamasına Türkçe görüntülü çeviri özelliği eklendi
Yeni Google Çeviri Artık Türkçe Görüntü Çevirebiliyor

Google Çeviri, geçtiğimiz aylarda eklenen etkileyici özelliklerle piyasadaki en iddialı tercüme uygulaması haline gelmişti. Neredeyse gerçek zamanlı olarak sesli ve görüntülü çeviri yapan Google Çeviri'nin en önemli sorunuysa, tüm bu özelliklerinin sınırlı sayıda dil için kullanılabiliyor olmasıydı.

Artık metinden anlık çeviri yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzun kamerasını okumak istediğiniz metne doğrultmak. 7 dille başlayan uygulama 27 dile çıktı. Yeni eklenen dillerden biri de Türkçe. Hem iOS hem de Android tabanlı mobil cihazlar için geçerli olan yenilik, bugünden itibaren tüm kullanıcılara açılmaya başladı.

Akıllı telefonun kamerası uygulamaya bir görüntü yolluyor. Program renkleri silip, siyah ve beyaza çeviriyor. Yan yana duran karartıları anlamlandırmaya çalışıyor. Önce harfleri algılıyor, ardından kelimeleri ve sonunda da çeviri geliyor.Program arka plan rengini algıladığından orijinal yazının üstünü o renkte kapatıyor ve yeni çeviriyi ekrana yansıtıyor. Bütün bunlar saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Google Çeviri uygulamasının nasıl kullanıldığını merak edenler için aşağıdaki video yardımcı olabilir:

Google Çeviri
Android Ve iPhone için Google Çeviri Uygulaması
Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz