Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Araba Yarışı Oyunları

Doğukan tarafından 28 Ağustos 2014, Perşembe günü eklendi.
Pasaindir Haber Araba Yarışı Oyunları
Araba yarışı oyunları insanlar için önemli bir eylemdir.
Araba Yarışı Oyunları

İnsanların bilgisayar başında en çok zaman geçirdikleri programlardandır. Çevrimdışı ve çevrimiçi olarak oynanabilir. Online içerikli internet siteleri bünyesinde her aşamada oyun bulundururlar. Bu oyunlar; zeka, macera, savaş, araba yarış oyunları vb' den oluşur. Bu siteler her yaş grubuna hizmet vermektedir. Bilim adamları oyunların çocuklar üzerindeki etkisini araştırmışlardır. Buna göre; zeka gelişimi, öz güven ve karar verme yeteneği ile çocukların sosyalleşmesinde oyunlar bir etken olarak görülmektedir.

Araba yarışı oyunları insanlar için önemli bir eylemdir. Günümüzde her yaştan kuşak araba oyunların yaşamının bir noktasına yerleştirmiştir. Bu oyunlar bilgisayar üzerinden oynandığı gibi Android, iOS, Windows Phone veya diğer mobil cihazlarda da oynanabilir.

Oyunlar çeşitli kategorilere ayrılmıştır. Bu kategoriler; "Araba Park Etme Oyunları", "Araba Yarış Oyunları", Drift oyunları"", "Tır Oyunları", "Taksi Oyunları", Modifiye Oyunları ve "Kamyon Oyunları", dır. Araba yarış oyunlarının, kamyon oyunlarını veya tır oyunlarının ayrı ayrı ilgilileri bulunmaktadır.

Araba yarışlarında en zevkli oyunlardan bir tanesi de engel içeriği bulunan oyunlardır. Bu oyun tarzını kısaca izah edelim. Adrenalin tutkunları tarafından oynanan bir yarış oyunudur. Yarış esnasında karşınıza çıkacak olan uçurum ve tepeler sizleri adeta büyüleyecek. Size burada düşen görev yarışı tamamlarken bu yüksek tepelerden takla atmadan yarışı tamamlamanızdır. Yarış oyunlarında pistte yer alan araçlarla mücadele ederek onların geçilmesi gerekiyor. Klavyenizin yön tuşlarıyla oyun içerinde ki aracınızı kontrol edebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan engelleri aşmak için mücadele etmeniz gerekiyor. Engellerin aşılmasıyla birlikte yarışı birinci sırada bitirebilirsiniz.

Bu oyunları var olan programlar ve internet siteleri üzerinden oynanır. İnternette bu hizmeti veren onlarca web sayfası bulunur. Oyunlar her sitede farklı içerikle yer alır. Kategori farklılıkları oyuncular arasında değişiklik göstermiştir. Bunu nedeni oyuncunun seçme tercihidir. Son zamanlarda en çok tercih edilen araba yarışı oyunu dr driving oyunudur. Bu oyun android işlemcili cep telefonlarında oynanmaktadır. Bu oyun oynanırken yarışçı isteği arabayı ve haritayı seçerek yarışa başlar. Araba yarışlarında yer alan oyunların ortak özelliği rahatlıkla yönetilebilir arabaların olmasıdır. Çocuklar tarafından oynanan bu oyunların eğlenceli vakitler sunması, geniş kitleler tarafından oynanmasını sağlamıştır.

Araba yarışları erkekler tarafından oynandığı gibi kızlar tarafından da oynanmaktadır.

ARABA YARIŞ OYUNLARI sizleri eğlencenin üst zirvesine taşıyarak istediğiniz araç ve hız ile keyifli dakikalar yaşamanıza olanak sunar. Yaşamın her alanında kendinizi bu eğlence noktasında hissedersiniz. Bu oyunlar flaşh oyunlar olarak adlandırılır. Düzenli olarak oynanan oyunlar profesyonel bir kadro ile oluşturulmaktadır. Bu da oyunlara volan ilginin artmasını sağlamıştır. Araba yarışlarının erkeklere hitap ettiği, Barbie bebekleri de kızlara hitap ettiği ile getirilir. Oysa bu söylemler zaman içerisinde değişime uğramıştır. Kız çocukları araba yarışı oynarken erkek çocuklarının da Barbie bebeklerle oynadıkları görülmüştür.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz