Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Windows 10 tasarımı tamamen değişiyor

Doğukan tarafından 09 Ocak 2017, Pazartesi günü eklendi.
Pasaindir Haber Windows 10 tasarımı tamamen değişiyor
Windows 10'un yeni tasarımına ait ilk görüntüler yayınlandı.
Windows 10 tasarımı tamamen değişiyor

Windows 10 için Tasarım Güncellemesi; Project NEON, 2017 yılı içerisinde yayınlanacak bir güncelleme paketiyle tüm kullanıcılara sunulacak. Windows 10'un kullanıcı arayüzünü yenileyecek olan Microsoft'un merak edilen tasarım değişikliğine dair ilk görüntüler yayınlandı.

Microsoft'un, uzun bir süredir Project Neon adında bir proje üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bugün ise MSPoweruser sitesi Project Neon ile Windows 10'a gelecek yeni tasarımın görüntülerini paylaştı. Windows 10'un tasarımında küçük değişikliklerin yapıldığı Project Neon'da, öncelik kullanıcı deneyimine verilmiş gibi görünüyor. Metin ve görüntüler üzerindeki vurguların dikkat çektiği tasarım genel yapı itibariyle Microsoft Design Language 2 (MDL2) ile Windows 8'in Metro arayüzünün karışımı şeklinde nitelendirilebilir.

Geride bıraktığımız kasım ayında alınan duyumlarla göre Microsoft'un Windows 10 için büyük bir tasarım değişikliği yapmak istediği, entegre uygulamaların yanı sıra geliştiriciler için de yeni araçlar sunacağı iddia edilmişti. Windows 10'u daha sade, estetik ve moden bir arayüze kavuşturmayı hedefleyen bu güncellemede özellikle Windows 7'de bulunan Aero Glass ile Win 8/7 dönemlerindeki animasyon efektlerinin harmanlanması da söz konusu.

Project Neon ile gelecek yeni tasarımın büyük güncelleme olarak beklenen Windows 10 Creators Update ile sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz