Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Windows 10 Çıktımı? Evet, Windows 10 Çıktı ve Ücretsiz

Doğukan tarafından 29 Temmuz 2015, Çarşamba günü eklendi.
Pasaindir Haber Windows 10 Çıktımı? Evet, Windows 10 Çıktı ve Ücretsiz
Windows 10 uzun süren tartışmaların ardından çıktı. Kademeli olarak sunulacak olan Windows 10 'u artık kullanabilirsiniz.
Windows 10 Çıktımı? Evet, Windows 10 Çıktı ve Ücretsiz

Windows 10 olarak tanıtılan Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 indirilebilir durumda. Microsoft, uzun süredir test ettiği yeni işletim sistemi Windows 10 için geri sayımını tamamladı ve Windows 10 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Windows 10'un Windows 7, Windows 8 ve Windows Phone 8 için ücretsiz bir güncelleme olacağı biliniyordu ve bugünkü etkinlikte bu, tekrar duyuruldu. Microsoft, etkinlikte Windows 10'un ARM tabanlı tabletlere ve laptop'lara özel tasarlanmış bir sürümünü de gösterdi, Windows 10'un Windows Phone ve Windows RT'nin yerini alacağı anlamını taşıyor.

64 bit sürüm için 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı, 32 bit sürüm için minimum 1 GB RAM ve 16 GB'lık bir depolama alanına sahip olmanız gerekiyor. Çeşitli hatalar ile karşılaşma durumunuz muhtemel olup beta sürümü kullandığınızı unutmamanız gerekiyor.

İlk aşamada Windows 10'u ana bilgisayarınıza kurmanızı önermiyoruz.

Windows 10 İndir ve Yükle
Eğer lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahipseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırdıysanız; Denetim Masası>Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasınından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10 indir işlemine başlayabilirsiniz. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Microsoft'un yeni işletim sistemi olan Windows 10 da istediğiniz uygulamaları sabitleyebiliyorsunuz. Güncellemerden sık sık haberdar olmak için uygulamaları Başlangıç'a sabitleyebiliyorsunuz.

Metro arayüzünde kullanıcılara sıkıntı çıkan bilgisayarı açma ve kapatma düğmesi geri döndü. Başlangıç menüsünün üst kısmında oturumu kilitleyebilir, kapatabilir, yeniden başlatabilir yada bilgisayarınızı tamamen kapatabilirsiniz.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz