Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

WiFi şifresi nasıl değiştirilir - WiFi şifre değiştirme

Doğukan tarafından 08 Ekim 2017, Pazar günü eklendi.
Pasaindir Haber WiFi şifresi nasıl değiştirilir - WiFi şifre değiştirme
Modeminizin WiFi şifresini nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız bu yazıyı takip edin.
WiFi şifresi nasıl değiştirilir - WiFi şifre değiştirme

WiFi şifrenizin nasıl değiştirmeniz gerektiğini sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede kolayca öğrenebielceksiniz. WiFi şifresi değiştirme ile ilgili merak ettiğiniz her şeye ulaşın. Yeni aldığınız modeminizi, ya da başkaları tarafından kullanılan ve bundan rahatsız olduğunuz şifrelerinizi değiştirmek isterseniz yapmanız gerekenler nelerdir.

WiFi şifresi nasıl değiştirilir? WiFi şifre değiştirme, "wifi şifresi nasıl değiştirilir ttnet" gibi sorunlarınıza hızlıca yanıt bulun.

WiFi şifre değiştirme
Kablosuz internetinizin şifresi için ilk olarak yapmanız gereken modem veya router cihazlarınıza bilgisayardan bağlantı kurmak olacaktır. Bu arada eğer modem veya router cihazlarınızın arayüzüne ulaşmak için gerekli olan şifreyi aldığınız ürünün içerisinde bulunan kullanım klavuzundan öğrenebilir ya da cihazınızın modeline göre internette arama yapabilirsiniz. Örneğin arama motorlarına "zyxel modem şifresi" yazarak ulaşabilirsiniz. genel olarak bu giriş şifresi admin - 1234 olarak kullanılır.

Gelelim kablosuz ağ yani WiFi şifremizi değiştirme işimize. İlk yapmanız gereken herhangi bir web tarayıcısı ile adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından modemimizin veya router cihazınızın arayüzüne ulaşmış olacaksınız. Burada biraz önce bahsetmiş olduğumuz modeme ait olan kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapacaksınız. Eğer varsayılan kullanıcı adı ya da şifresini değiştirdiyseniz modemin üzerinde bulunan ufak reset tuşuna bir süre basılı tutarak modem ayarlarını sıfırlayarak, kitapçıkta yer alan kullanıcı adı ve şifresiyle modem arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Çoğunlukla 192.168.1.1 adresiyle arayüze ulaşmanız gerekiyor ama bazı modemlerde bu giriş değişik olabiliyor. Onun için eğer modeme ulaşım sağlayamadıysanız Windows'ta bulunan Başlat menüsündeki "Çalıştır" kısmına "ipconfig" yazarak giriş yapabileceğiniz yerel IP adresinizi "Varsayılan Ağ Geçidi" aralığıyla öğrenebilirsiniz.

Ülkemizde bulunan Modem/Router arayüzleri Türkçe desteğine sahip olduğundan giriş yaptıktan sonra çok sıkıntı çekmeyeceksiniz. "Kablosuz" yazan bölüme tıklayarak kablosuz ağ ayarlarına ulaşarak "Kablosuz Ağ Adı (SSID)" olan bölüm sayesinde mevcut şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. Şifrenin minimum 8 karakter olması gerekiyorken, güvenli olması adına küçük ve büyük harflerle beraber sembol ve rakam kullanmanız da faydalı olacaktır.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz