Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Whatsapp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır

Doğukan tarafından 03 Kasım 2016, Perşembe günü eklendi.
Pasaindir Haber Whatsapp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır
Whatsapp Otomatik İndirmeyi Kapatma Nasıl Yapılır?
Whatsapp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır

WhatsApp Otomatik indirmeyi nasıl ayarlarım ya da kapatabilirim? WhatsApp uygulaması yeni güncellemeleriyle internet paketlerinde sorun çıkarmaya devam ediyor. WhatsApp'da otomatik indirme özelliğini kapatarak bu tür sorunların önüne geçerek mobil veri kullanımızını en aza indirebilirsiniz.

WhatsApp, en güncel fotoğraflarınıza hızlı erişim sağlamanız amacıyla, fotoğraflarınızı hücresel bağlantınız üzerinden otomatik olarak indirecek şekilde ayarlanmıştır. Fotoğraf, video ve sesleri otomatik olarak indirmeyi ayarlamak için WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Veri Kullanımı'e gidin.

WhatsApp uygulamasını açıyoruz. Sağ üst köşede bulunan (...) üç noktaya dokunarak menüye geçtikten sonra Ayarlar seçeneğini seçiyoruz. Ayarlar menüsünde bulunan Veri kullanımı seçeneğini seçmeliyiz. Medyayı otomatik indir sekmesi altında "Mobil veri kullanırken", "Wi-Fi’ya bağlıyken" ve "Dolaşımdayken" şeklinde 3 farklı internet bağlantısı seçenekleri yer almakta. Buradan dilediğiniz gibi ayarları yapabilirsiniz. Örneğin"Mobil veri kullanırken" seçeneğine tıklayarak ve tüm seçeneklerden (Fotoğraflar, Ses, Videolar, Belgeler) onayını kaldırdığınızda artık mobil internetinizden otomatik indirme kapalı olacaktır.

Burada WhatsApp'ın ne zaman medyaları otomatik olarak indirebileceğini seçebilirsiniz.
Mobil internet kullanırken:
Seçilen medya mobil internet bağlantısıyla bağlanıldığı zamanlarda otomatik olarak indirilir.

Wi-Fi'ya bağlıyken:
Seçilen medya bir Wi-Fi ağına bağlı olduğunuz zamanlarda otomatik olarak indirilir.

Dolaşımdayken:
Seçilen medya dolaşımdayken otomatik olarak indirilir.

Dikkat: Dolaşımdayken otomatik indirme özelliğini etkinleştirmek dolaşımdaki verinin pahalı olmasından dolayı, mobil operatörünüz tarafından fazladan ücretlendirilmenize neden olabilir.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz