Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Siri iPhone Türkçe

Doğukan tarafından 05 Ağustos 2015, Çarşamba günü eklendi.
Pasaindir Haber Siri iPhone Türkçe
iOS 8.3 güncellemesiyle Türkçe Siri müjdesi
Siri iPhone Türkçe

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS 8.3 güncellemesi kullanıma sunuldu. Güncellemeyle beraber Türkçe Siri gelmiş oldu. Aynı zamanda Türk kullanıcılarını sevinçten havaya uçuracak, bizlerin uzun zamandır istediği Siri'ye Türkçe dil seçeneğini artık resmen sunuldu. iphone siri indir

Siri, mesaj göndermek, toplantı planlamak, telefonla arama yapmak ve çok daha fazlası için sesinizi kullanmanızı sağlar. Siri'ye yapmasını istediğiniz şeyi söylerken, her zaman konuştuğunuz gibi konuşabilirsiniz. Siri, ne söylediğinizi ve ne demek istediğinizi anlar. Hatta, size yanıt bile verir. Hem kullanıcı dostu olduğu hem de çok fazla şey yapabildiği için, gün geçtikçe Siri'yi kullanmanın daha fazla yolunu keşfedeceksiniz.

Ne söylediğinizi anlar.
Ne demek istediğinizi de.Siri ile bir insanla konuşuyormuş gibi konuşabilirsiniz:
"Eşime geç kalacağımı söyle" veya "Veterineri aramamı hatırlat". Siri sadece ne söylediğinizi anlamakla kalmaz, ne demek istediğinizi de bilir. Örneğin, "Yarın yanıma şemsiye almalı mıyım?" diye sorduğunuzda, size yarınki hava durumu tahminini söyler. Dilerseniz, hemen ardından ""Peki, New York'ta?"" diye sorabilirsiniz. Siri, az önce hava durumuyla ilgili bir soru sorduğunuzu hatırlar ve bu bölge için hava tahminini gösterir. Siri proaktiftir; aradığınız şeyi bulana kadar size sorular sormaya devam eder.

Her gün yaptığınız şeyleri yapmanızı kolaylaştırır.
Siri, günlük işlerinizi iş olmaktan çıkarır. Hangi istekler için hangi uygulamaların kullanıldığını öğrenir, Yelp ve WolframAlpha gibi kaynaklar aracılığıyla sorularınızın cevaplarını bulur. Dinlemek istediğiniz şarkıları çalar, yolu tarif eder, sizi uyandırır ve hatta geçen akşam seyredemediğiniz maçın skorunu bile söyler.Yeter ki siz isteyin.

Gözler serbest.
Apple, Siri'yi belirli sesle denetim sistemlerine entegre etmek için otomobil üreticileriyle birlikte çalışıyor. Direksiyondaki sesli komut düğmesini kullanarak, gözünüzü yoldan ayırmadan Siri'ye soru sorabileceksiniz. Dikkat dağıtan faktörleri daha da azaltmak için, iOS aygıtınızın ekranı da açılmayacak. Gözler Serbest özelliğiyle, Siri'den birisine telefon etmesini, müzik seçip çalmasını, metin mesajlarını okumasını veya yeni mesaj yazmasını, bildirimlerinizi okumasını, takvim bilgilerini bulmasını, anımsatıcılar eklemesini ve çok daha fazlasını isteyebilirsiniz. Kısacası, Siri yine her zamanki gibi emrinize amade. Siz direksiyondayken bile.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz