Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Samsung İris Tarama Nedir? Nasıl Çalışır?

Doğukan tarafından 08 Ekim 2017, Pazar günü eklendi.
Pasaindir Haber Samsung İris Tarama Nedir? Nasıl Çalışır?
Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ile gelen İris tanıma özelliği hakkında bilgi vereceğiz.
Samsung İris Tarama Nedir? Nasıl Çalışır?

Samsung Göz tanıma sistemi nedir, nasıl çalışır? İris tanıma özelliği ne kadar güvenli? Bu yazıda Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus ile gelen İris tanıma özelliği hakkında bilgi vereceğiz.

Samsung yeni modeli Galaxy S8 ve S8 Plus modelinde güvenlik oldukça üst seviyede tutulmuş, bunu sağlayan en önemli özellik ise, İris tarama özelliği olsa gerek.

Samsung Göz tarama Özelliği
Göz tarama olarak adlandırılmış olsa bile aslında gözün içindeki iris tabakasını tarayarak güvenlik sağlar. Her insanın İrislerinde yer alan desenler farklıdır ve kopyalanması, taklit edilmesi imkansızdır, bu sebeple bir telefonda en üst seviyede güvenlik sağlayan araçlardan birisi de İris taramadır. Samung Galaxy S8 de iris tarama özelliği bulunur, bu özellik telefonunuzda yüksek güvenlik sağlar.

Samsung Galaxy S8 | S8+ İris tarama nasıl kullanılır?
Cihazı sadece gözlerinizle açabilirsiniz. Bunun için telefonu karşıdan tutarak ve gözlerinizi ekran üzerinde yer alan iki adet daireye gelecek şekilde hizalayın ve hemen telefonunuz açılacaktır.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinde ayrıca yüz tanıma sistemi de bulunur ancak bu özellik, PIN ve İris taramadan daha az güvenlidir. Ancak yüksek güvenlik için, birden fazla güvenlik uygulamasını aynı anda kullanmanız tavsiye edilir, Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modelinde yüz tanıma, İris Tanıma, Parmak izi, desen ve Pin olmak üzere 5 adet güvenlik ve kilit açma seçeneği bulunmaktadır.

İris Tarama Özelliği Kullanımı
Bu özelliğin kullanılabilmesi için bir İris sensörü gereklidir ve normal şartlarda ki kamera ile göz tanıma sisteminden farklı olarak çalışır. Aslında birçok yüz tanıma sistemi olan mobil telefon modeli olduğunu araştırdığınızda görebilirsiniz, ancak bunlar sadece yazılım ile normal kameradan gelen resimleri değerlendirmektedir ve bu sebeple çok güvenlik sağlamazlar.

Ancak Samsung tarafından geliştirilen bu sensör sayesinde, iris tarama işlemi gerçekleşerek, iris içinde ki kanallar taranır ve işlenir.

Samsung Galaxy İris Tarama Olan Modelleri ise şu şekildedir.
- Samsung Galaxy Note 8
- Samsung Galaxy S8+
- Samsung Galaxy S8
- Samsung Galaxy Note FE
- Samsung Galaxy Note7
- Samsung Galaxy S8 Active

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz