Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Portalsepeti Nasıl Kaldırılır

Muhammed tarafından 07 Ağustos 2014, Perşembe günü eklendi.
Pasaindir Haber Portalsepeti Nasıl Kaldırılır
Sisteminize bulaşarak tarayıcınızı ele geçiren portalsepeti.com nasıl kaldırılır.
Portalsepeti Nasıl Kaldırılır

Portalsepeti.com her ne kadar kendi deyimi ile kullanıcıların internet kaynaklarına ulaşımını kolaylaştırmak için geliştirilen bir arama motoru ve ana sayfa aracı olduğunu beyan etsede gerçek hiçte böyle görüldüğü gibi değil. Tamamen kullanıcının isteği dışında işlem yapmakta olan reklam görüntülemek amaçlı geliştirilmiş bir kullanıcıyı aldatma platformudur. Zaten iyi niyetli bir servis olmadığını sisteminize bulaştıktan sonra kaldırma işlemi sırasında anlayacaksınız.

Portalsepeti nasıl kaldırılır? bunun cevabını bu yazımızda aramaya çalışacağız. Google Chrome Portalsepeti kaldırma, Firefox Portalsepeti.com kaldırma, Internet Explorer Portalsepeti.com kaldırma ve Opera için Portalsepeti.com kaldırma yolları.

ilk önce yapmamız gereken Web tarayıcılarımızın kısayollarına erişerek özellikler kısmından exe ile biten kısayolundan sonraki ekleri komple silmemiz gerekiyor.

Portalsepeti.com kaldırma

portalsepeti.com kaldırma yolları

Yapmış olduğumuz bu işlem ile Opera ve Internet Explorer için portal sepetinden kurtulabiliyoruz. fakat Google Chrome için daha fazla işlem yapmamız gerekiyor. Çünkü google chrome bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hatası vermektedir bunun içinde Windows gizli dosyaları göstermemiz gerekiyor. Görünüm seçeneğinden Seçenekler menüsünden Gizli dosyaları göster demeniz gerekiyor. Ardından yapmamız gerekenler.
Bilgisayarım içerisinde Windowsun kayıtlı olduğu sürücü içerisinden Register.poll dosyasını silmemiz gerekiyor. Bunun için sıra ile;
Windows - System 32 - Group Plocy - Machine - Register.poll

Bu işlemin ardından yine tarayıcı seçenekleri içerisinde geçmekte olan portalsepeti.com olan kısımları istemiş olduğunuz açılış sayfası ile değiştirebilirsiniz.
Ardından son olarak Kayıt Defteri içerisindeki kalıntıları temizlememiz gerekiyor. Windows XP için başlat menüsünden Çalıştır içerisinde regedit yazarak Windows 7 ve 8 arama kısmına regedit yazmamız yeterlidir. Düzen menüsü altından Bul seçeneğini seçerek navegaki kelimesini aratarak çıkan sonuçları silmemiz ve ardından portalsepeti kelimesini aratarak çıkan sonçları silmemiz gerekiyor.

portalsepeti için regedit erişimi

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz