Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Playstation 5 ne zaman çıkacak?

Doğukan tarafından 14 Temmuz 2017, Cuma günü eklendi.
Pasaindir Haber Playstation 5 ne zaman çıkacak?
Oyunseverlerin heyecanla beklediği PlayStation 5 ne zaman çıkacak?
Playstation 5 ne zaman çıkacak?

Sony'nin yeni oyun konsolu Playstation 5 için çıkış tarihi konusunda yeni raporlar gelmeye başladı. PlayStation 5 ne zaman oyuncular ile buluşacak? Özellikle son yıllarda teknolojinin geçmiş yıllara göre çok daha hızlı ilerlemesi, Sony gibi dünya devi markalarının işini bir hayli zorlaştırıyor.

Microsoft, Xbox One'ın devamı niteliğindeki Xbox One X oyun konsolu ile birlikte gerçek 4K çözünürlüğe geçmesiyle beraber oyuncular tarafında PlayStation 5 beklentileri artmış oldu. Haliyle analistler de bu konu hakkında fikirlerini dile getirme ihtiyacı duydu.Yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenebileceği 4K televizyonların 2019 yılında dünya genelinde yüzde 35'lik bir pazar payına ulaşmasının beklendiğini ifade eden analiste göre, Playstation 5'in çıkışının sektörde yaşanan gelişmelere göre 2020 yılına sarkma ihtimali de bulunuyor.

Wedbush Securities'den Michael Pachter, GamingBolt'a PlayStation 5'in 2019 yılında piyasaya çıkmasını beklediğini söyledi.

Michael Pachter röportajından önemli kesitler:
"PlayStation 4 Pro teknik açıdan standart PlayStation 4'ten daha iyi, bu yüzden PlayStation 5'in PS4 Pro'dan donanımsal olarak %50 kadar daha güçlü olacağını düşünüyorum. Bence PlayStation 5, PlayStation 4 Pro'da olduğu gibi başka bir yarım adım olacak."

"Benim beklentim, konsolun 2018 yılında piyasaya sürülmemesi. 2019 veya 2020 yılında çıkmalı ancak muhtemelen 2019'da piyasaya çıkacaktır. Sony, muhtemelen güzel bir zamanlama yapmaya çalışıyor çünkü 4K TV pazarı, Amerika Birleşik Devletleri'nde %50 oranına ve dünyanın geri kalanında ise %35 oranına ulaşmış durumda." "Bence Sony, bir sonraki oyun konsolu projesini önceden hazırlamıştır. Zaten ne yapmaları gerektiğini iyi biliyorlar.

" Michael Pachter, PlayStation 5'in ne tür bir konsol olabileceği ve geriye dönük uyumlu olup olmayacağı konusunda spekülasyon yapmaya devam etti:

"PlayStation 5… Piyasaya çıktığında ne kadar performans verebilir? Kesinlikle 4K çözünürlüğü destekleyecektir. Saniyede 240 kare hızını destekleyecek mi? Harika. PS4 Pro için yapılmış oyunlar oynanacak mı? Sanırım öyle. Dolayısıyla PS4 Pro ile geriye dönük uyumlu bir konsol oluşturacaklarını düşünüyorum."


PLAYSTATİON 5 NE ZAMAN ÇIKACAK?
Daha önce yapılan açıklamalarda Playstation 5'in çıkışı için 2018 yılı işaret edilirken, oyun konsolları hakkında yaptığı tahminler ile tanınan Michael Pachter, konsolun 2019 veya 2020 yılında karşımıza çıkacağını ifade ediyor.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz