Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Google Play Protect ile Android cihazlarınızı koruyun

Doğukan tarafından 20 Temmuz 2017, Perşembe günü eklendi.
Pasaindir Haber Google Play Protect ile Android cihazlarınızı koruyun
Google Play Protect, Android 7 ve üzeri için zararlı yazılımlara karşı güvenlik sağlama aracıdır.
Google Play Protect ile Android cihazlarınızı koruyun

Google Play Protect, Android cihazınızın güvenliği sağlamanıza ve korumanıza yardımcı olur. Google, nihayet Android cihaz kullanıcılarını kötü amaçlı yazılımlardan korumak için bu kez üst seviyeli bir adım atmışa benziyor.

Zararlı uygulamalara karşı telefon ve tabletinizi korunmayı amaçlayan bu uygulama maalesef Android 7 ve üzeri işletim sistemine sahip mobil cihazlarda çalışıyor. Google Play Store dışındaki "Bilinmeyen kaynaklar"dan uygulama yüklemeyi seçerseniz Google Play Protect, bu bilinmeyen uygulamaları Google'a gönderebilir.Bu bilgiler, Google'ın herkesi zararlı uygulamalardan daha iyi korumasına yardımcı olur.

Google Play Protect nasıl çalışır?
Google Play Protect, uygulamaları indirdiğinizde kontrol eder. Ayrıca, cihazınızda periyodik olarak taramalar da gerçekleştirir. Zararlı olabilecek bir uygulama bulursa uygulamanın çalışmasını durdurur ve aşağıdakileri yapabilir:

- Sizi uyarır. Cihazınız için zararlı olabilecek bir uygulama tespit edilirse bir bildirim alırsınız. Uygulamayı kaldırmak için bildirimdeki Yüklemeyi kaldır'a dokunun.
- Uygulamayı otomatik olarak kaldırır. Bazı durumlarda, zararlı bir uygulama tespit edilirse uygulamanın kaldırıldığını belirten bir bildirim alabilirsiniz.

Android cihazınızı zararlı yazılımdan korumak için yapmanız gerekenler?
Kullanmakta olduğunuz cihazınıza bu zaralı yazılımlardan korunma aracının gelip gelmediğini Ayarlar -> Google -> Güvenlik -> Uygulamaları Doğrulama bölümünden bakabilirsiniz.

Google Play Protect, ayrıca kullanıcıların cihazlarını 'Cihazımı Bul' özelliğini kullanarak kolayca bulmalarını da sağlayacak. Sistem, kaybolan cihazın uzaktan kilitlenmesine veya kullanıcıların kilit ekranında bir mesaj görüntülemesine de olanak sağlıyor. Böylece bulan kişiye kiminle iletişime geçeceğini bildirmek mümkün.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz