Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Facebook video izleme servisi; Facebook Watch

Doğukan tarafından 10 Ağustos 2017, Perşembe günü eklendi.
Pasaindir Haber Facebook video izleme servisi; Facebook Watch
Facebook, yeni video servisi Watch ile Youtube'a karşı güçlü bir rakip olma yoluna giriyor.
Facebook video izleme servisi; Facebook Watch

Facebook TV olarak uzun süredir gündemi meşgul etmeyi başarmış olan Facebook, nihayet yeni servisini resmi olarak tanıttı. Yeni servisin adı Facebook Watch oluyorken Facebook TV yerini Watch almış oldu.

Facebook, video servisi Watch'ın duyurusunu yaparak kullanıcıları tarafından bir asparagas gibi her gün farklı bir kafadan atıp tutulan servisi hakkındaki dedikodulara son noktayı koymuş oldu.

2 milyardan fazla siyaretçisini başka platformlara kaptırmak istemeyen sosyal medta devi, son dönemlerin popüler vide sitesi Netflix benzeri içerikler üreterek hem kullanıcılarını sevindirecek hem de kasasının biraz daha şişmesini sağlayacak. İlk olarak Facebook en fazla ziyaretçi alacak ve reklam payından en fazla payı alabileceği reality şovlar, canlı spor müsabakaları ve başka yerde yayımlanmayan kısa içeriklere ağırlık verecek.

Watch (İzle) adı altında yeni bir sekme altında hizmet verecek olan bu video servisi, "en çok konuşulanlar" ve "arkadaşlarının izledikleri" gibi farklı listeler sunarak kullanıcıya çok daha hzılı ulaşmaya çalışacak. Youtube'da olduğu gibi kanallara abone olma özelliğinin bulunacağı Watch ile birlikte ayrıca videoları izlerken yorum yapmak, diğer izleyenlerin yorumları da görebilmek mümkün olacak.

Facebook, Watch isimli video servisini duyurdu!
Facebook, Watch sekmesi altında Youtube veya herhangi bir video platformu ile benzer bir şekilde kullanıcıların bu videolara erişmesini sağlayacak. Facebook Watch'tan elde edilen reklam gelirlerinin yüzde 55'lik kısmı içerik üreticilere giderken, yüzde 45'ini ise Facebook alacak.

Facebook Android indir
Facebook iPhone ve iPad indir

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz