Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Facebook Kullanıcı Sayısı 2017; 2 milyar kullanıcıya ulaştı

Doğukan tarafından 28 Haziran 2017, Çarşamba günü eklendi.
Pasaindir Haber Facebook Kullanıcı Sayısı 2017; 2 milyar kullanıcıya ulaştı
Facebook kullanıcı sayısını merak edenler için, Facebook aylık 2 milyar kullanıcıya ulaştı.
Facebook Kullanıcı Sayısı 2017; 2 milyar kullanıcıya ulaştı

Facebook kullanıcı sayısı inanılmaz rakama ulaştı. En popüler sosyal ağı Facebook kullanıcı sayısını merak edenler için Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook 2 milyar kullanıcı barajını geçtiğini duyurdu. 2017 Mayıs ayında yılın ilk çeyreğinde (Ocak - Şubat- Mart) ait finansal sonuçlarını göre 1.94 milyar olan kullanıcı sayısı olduğunu açıklayan Facebook yönetimi ikinci çeyrekte 2 milyara ulaştırmayı başardığını açıkladı.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg tarafından açıklanmış olan bu habere göre Facebook, adeta rakiplerini ezip geçerek onlara büyük bir fark atmış oldu. Facebook'un en önemli rakiplerinden biri olan Youtube, geçtiğimiz hafta her ay 1.5 milyar kayıtlı kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini açıklamıştı.

Her gün 750 milyon yeni arkadaş ekleniyor
Günümüzün diğer popüler platformlarına bakacak olursak Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp 1,2 milyar (Şubat 2017), Messenger 1,2 milyar (Nisan 2017), WeChat, 889 milyon (Aralık 2016), Instagram 700 milyon (Nisan 2017), Twitter 328 milyon (Nisan 2017) ve son olarak Snapchat 255 milyon (Mayıs 2017) kayıtlı kullanıcıya sahip.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg dün Facebook hesabında 2 milyar kullanıcı sayısına ulaştıklarını duyurduğu paylaşımında şunları yazdı: ‘‘Bu sabah itibari ile Facebook ailesi resmen 2 milyar olmuştur. Dünyayı birleştirme yolunda ilerleme kaydediyoruz. Şimdi de dünyayı birlikte birbirine yakınlaştıralım. Bu yolculukta sizinle birlikte olmak büyük bir onur''

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz