Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Dizi izleme sitelerine erişim engellendi

Muhammed tarafından 30 Aralık 2016, Cuma günü eklendi.
Pasaindir Haber Dizi izleme sitelerine erişim engellendi
Popüler birçok dizi izleme sitesi erişimi bugün itibariyle engellendi.
Dizi izleme sitelerine erişim engellendi

Popüler birçok dizi izleme sitesi erişimi bugün itibariyle TİN engeline takılmış durumda. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından alınan bir kararla aralarında DiziBOX, Dizipub, DiziLAB ve Dizimag gibi popüler sitelerin de yer aldığı birçok adrese erişimin engellendiği belirtiliyor. Akşam saatlerinde dizi izleme siteleri teker teker Türkiye’den erişime kapatılmaya başlandı. Özellikle yabancı dizilerin yer aldığı birçok platforma şu sıralar mahkeme kararıyla giriş yapılamıyor. 

Netflix ve Amazon Prime Video'nun ülkemizde hizmet vermeye başlamasıyla yayın hakları konusunda kapsamlı bir mahkeme sürecinin başlatılacağı kulislerde konuşuluyordu. Görünüşe bakılırsa popüler birçok dizinin Türkiye'deki yayın haklarını elinde bulunduran dijital içerik izleme platformları ilgili birimlere gerekli başvurularda bulundu.

Kapatılan web sitelerine giriş yapmak isteyen kullanıcılar ""Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi mahkeme/savcılık kararı ile erişime engellenmiştir."" yazısıyla karşılaşıyorlar.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz