Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Çocuklar için Youtube - Youtube Kids

Doğukan tarafından 08 Ekim 2017, Pazar günü eklendi.
Pasaindir Haber Çocuklar için Youtube - Youtube Kids
Çocuklar için Youtube - Youtube Kids

Youtube bilindiği gibi, her türlü içeriğin bulunabildiği bir platform, burada hemen hemen her türlü içeriğe ulaşabilirsiniz, bu durum yetişkin insanlar için çok fazla sorun teşkil etmese de, özellikle küçük yaştaki çocuklar için oldukça zararlı sonuçları olabilecek içeriklere ulaşabilmeleri açısından kontrol altında tutulması gereken bir platformdur.

Bunun içindir ki, Google tarafından çocuklara özel içeriklere erişim sağlanabilen bir platform olan Youtube Kids isimli uygulama hazırlanmış. Bu uygulama sadece çocuklar için denetimden geçmiş ve zararlı unsurlar içermeyecek olan içerikleri bünyesinde toplayan bir platform.

Neden Youtube Kids'e Gerek Var?
Son zamanlarda özellikle çok küçük yaşta çocukların, mobil cihazlara erişimleri çok kolay hale geldiğinden, çocukları tablet ve telefonların zararlı etkilerinden korumak bir problem haline gelmiş durumda.
Bu nedenle geliştirilmiş olan bu uygulama ile çocuklarınızın sizden habersiz, zararlı içeriklere erişimi kontrol altında oluyor ve sizde telefonlarınızı daha güvenle çocuklarınıza teslim etmiş oluyorsunuz.

Youtube Kids Uygulaması Google resmi geliştirici ekibi tarafından hazırlanmış ve kullanıma sunulmuş olan bir uygulamadır.

Uygulama ile İlgili Bir Uyarı
Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta hiçbir sistem mükemmel ve sorunsuz değildir, bu sebeple mutlaka izlenen içerikleri kontrol ederek, uygunsuz ve çocuklara zararlı olabileceğini düşündüğünüz içerikleri rapor ederek, sistem yetkililerine bildiriniz. Youtube Kids uygulamasının hem Android hem de iOS platformunda çalışabilen sürümleri mevcuttur,

Youtube Kids Çalıştıran Platformlar
İos için en az iOS 9.0 ve daha güncel bir işletim sistemi çalıştıran iPhone, iPad, and iPod touch gereklidir. Android için Gereken Android sürümü ise 5.0 ve üzeri olmalıdır. Android için derecelendirme seviyesi ise PEGI 3'dür.

Youtube Kids uygulamasında Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Youtube Kids Uygulama İndirme Linkleri
Android İçin Youtube Kids İndirin: Google play indirme linki

iOS İçin Youtube Kids İndirin: https://itunes.apple.com/us/app/youtube-kids/id936971630?mt=8

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz