Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Galaxy S8 ve Note 8 İçin Bixby devre dışı bırakma

Doğukan tarafından 10 Ekim 2017, Salı günü eklendi.
Pasaindir Haber Galaxy S8 ve Note 8 İçin Bixby devre dışı bırakma
Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 telefonlarda Bixby tuşunu devre dışı bırakarak nasıl iptal edebiliriz?
Galaxy S8 ve Note 8 İçin Bixby devre dışı bırakma

Samsung Galaxy S8 ve Note 8'e sonunda Bixby kapatma düğmesini aktif etti. Kullanıcıları tarafından el üstünde tutulan Galaxy S8 ve Note 8 Telefon, üst seviye özelliği ile ön plana çıkıyor. Ancak bazı kullanıcılar tarafından telefonun sol kısmındaki Bixby tuşu gereksiz olarak görülüyor ve ortadan kalkması gerektiğini savunuyor. Samsung, bu tuş, telefonun kişisel asistan özelliğini kullananlar için çok büyük kolaylık sağladığından kapatılmasına çok fazla taraftar olmuyordu.

Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus için büyük umutlar bağladığı ve kullanıcısını buna zorladığı Bibxy düğmesi konusunda biraz yumaşamaya başladı.

Reddit kullanıcıları tarafından ortaya atılan habere göre Samsung'un kendi sanal asistanının en son yazılım güncellemesinin içerisinde Bixby için ayrılmış fiziksel düğmeyi devre dışı bırakmaya izin verdiği ortaya çıktı. Güncellemeler İngiltere, Almanya, Avusturalya ve Bulgaristan'da kullanılabilir olduğu doğrulandı. Muhtemelen bir kaç gün içerisinde diğer ülkelerde de aktif olacak.

Bixby Nasıl devre dışı bırakılarak iptal edilir?
Bixby'yi çalıştırarak Bixby Home sayfasında Ayarlar (Settings – sağ üst köşedeki çark simgesi) menüsüne ulaşın. Bibxy Tuşu (Key) seçeneğini seçerek "Hiçbir şeyi açma" (Don't open anything) seçeneğini seçerek bu özellikten kurtulabilirsiniz.

Bixby'nin son sürümünü kullananlar için bu iş çok daha kolay, Ayarlar menüsünün üst kısmında bulunan buton sayesinde aç-kapat yapabiliyorsunuz.

Bixby
Galaxy S7 üzerinde Bixby kullanma
Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz