Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Avast, AVG'yi Satın Aldı

Doğukan tarafından 08 Temmuz 2016, Cuma günü eklendi.
Pasaindir Haber Avast, AVG'yi Satın Aldı
Popüler Antivirüs firması Avast, AVG'yi satın aldı, şimdi antivirüs cephesinde neler olacak.
Avast, AVG'yi Satın Aldı

Antivirüs yazılımları geliştiren Avast, rakibi AVG'yi satın aldığını duyurdu. Antivirüs yazılımları üzerinde ürünler geliştiren Avast, rakibi olan AVG'yi satın alarak sektördeki dengeleri yerinden oynatacak. Peki Avast, AVG'yi satın alarak neyi hedefliyor?

Avast'ın CEO'su Vincent Steckler yaptığı açıklamada büyüme hedeflerini en üst düzeye çıkarmak için bu satın alma işleminin gerçekleştirildiğini söyledi. Bireysel ve kurumsal kullanıcılar için antivirüs çözümleri üreten Avast’ın dünya genelinde yaklaşık olarak 230 milyon kullanıcısı bulunuyor. Satın alma sonrasında güçlerin birleşmesiyle birlikte bu sayının 400 milyona ulaşacağı belirtiliyor.

Avast, AVG'yi satın almak için hisse başına 25 dolar olmak üzere nakit olarak toplamda 1,3 milyar dolar ödeyecek. Avast bu satın almayla birlikte iki şirketin tek çatı altında birleştirerek yaklaşık 400 milyon gibi büyük bir kullanıcıya hizmet sağlayacak. Avast yetkilileri, daha fazla kişiye ulaşmalarının özellikle güvenlik riskleri konusunda kullanıcılara daha iyi ve güvenli bir deneyim sunmalarını sağlayacağını vurguluyor.

Avast
Ücretsiz Antivirüs Uygulaması
 
AVG Antivirüs Android
Android İçin Antivirüs Uygulaması
 
Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz