Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Android Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Muhammed tarafından 23 Aralık 2015, Çarşamba günü eklendi.
Pasaindir Haber Android Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak
Android cihazınızda kaldırmak isteyip ancak kaldırılmayan uygulama, oyun ve programları nasıl kaldırabilirsiniz?
Android Kaldırılamayan Uygulamaları Kaldırmak

Android kaldırılamayan uygulamaları kaldırma ile ilgili bilgileri bu yazımızda mercek altına alıyoruz. Android kalkmayan uygulamaları kaldırma rootsuz olarak Google Play üzerinden yüklediğiniz uygulamaları kaldırmak çok kolay. Telefonunuzla yüklü gelen uygulamalar için ne yapmanız gerekiyor. Telefonda yüklü gelen kaldırılamayan gereksiz uygulamaları kaldırma yolları.

Telefonunuz root yetkisi bulunmuyorsa uygulamalar'ı kaldırmanız çoğu zaman mümkün olmayacak, ancak onları kolayca devre dışı bırakarak bu çalışmasını engelleyebilirsiniz. Root erişimi sağlanmamış akıllı telefonlarda ön yüklü olarak gelen uygulamalar çoğu zaman kaldırılamıyor ancak devre dışı bırakılabiliyor. Android’de "Ayarlar" menüsüne gidin, "Cihaz" ve "Uygulamalar" yolunu izleyin. Buradan devre dışı bırakmak istediğiniz uygulamayı seçin, "Durmaya zorla" butonuna dokunun ve ardından uygulamayı devre dışı bırakın.


Android 4.4'ten önceki sürümlerde uygulama listesini açın ve menü tuşuna dokunarak Uygulamaları Gizle seçeneğine dokunun. Android 4.4 KitKat'lı cihazlardaysa Ayarlar > Cihazlar > Uygulamalar > Zorla durdur düğmesine, ardından Devre dışı bırak düğmesine dokunun. Uygulamayı silemeseniz de devre dışı bırakarak, bir daha ortalıkta hiç görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Yorumlar
Bunlarla da İlgilenebilirsiniz