Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Youtube'da HDR Video Dönemi Başladı

Doğukan tarafından 09 Kasım 2016, Çarşamba günü eklendi.
Youtube'da HDR Video Dönemi Başladı

Youtube, 360 derece video formatının ardından  bugün yeni bir özelliği daha bünyesine dahil etti. YouTube yeni bir özelliği HDR video desteği sunmaya başladığını duyurdu. Daha önce 4K video desteğini kullanıma sunan YouTube son yaptığı açıklama ile HDR video desteği sunmaya başladığını duyurdu. Video paylaşım servisi, böylelikle üst sınıf televizyonların kapasitesine uygun yüksek görüntü kaliteli içeriklere kapısını açmış oldu.

HDR videolar hem kontrast hem de netlik, canlılık ve renk doygunluğu açısından daha kaliteli ve iyi bir performans sunuyor. HDR (High Dynamic Range) video çeken kişiler, artık HDR videolarını Youtube'a yükleyebilecek ve gerçek hayattaki gibi standart çoğalacak.

Google'ın açıklamasına göre Youtube'un HDR videoları Chromecast Ultra ile birlikte uygun TV'lerde izlenebilir. Aynı zamanda Samsung SUHD ve UHD TV'lere de destek yakın zamanda geliyor. Ayrıca Youtube'un yol haritasında HDR yayın akışında ortaklık söz konusu. Eğer HDR destekli, sertifikalı cihazlarınız yoksa, videolar standart şekilde yayınlanacak. İşin içeriğinde DCI-P3 renk gamı var.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz