Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Windows 9 Önizleme Sürümü

Doğukan tarafından 19 Ağustos 2014, Salı günü eklendi.
Windows Threshold kod adlı Windows 9 çıkış tarihi yaklaştıkça heyecan ve söylentiler de artmaya başladı.
Windows 9 Önizleme Sürümü

WİNDOWS 9 ÖN İZLEME SÜRÜMÜMÜ, Microsoft Windows 9'un yeni işletim sistemi ile 2014 sonbaharında piyasadaki yerini alacağı beklenmektedir. Windows 8' in beklenen başarıyı gösterememesi üzerine harekete geçen Microsoft Windows'un "Threshold" kodu ile bir önizleme çalışması yaptığı saptandı. Bu çalışma ile Windows 8'in Vista gibi kullanımdan kalkacağı tahmin ediliyor. Windows 9 başlangıç sürümünün 2015' in bahar ayında piyasadaki yerini alarak kullanıcıların karşısına çıkacağı düşünülüyor.

Windows 9' un Windows 8.1' e göre daha çok masaüstü hizmeti vereceği, fare ve klavye kullanılmakta isteyenler için dokunmatiğinin isteğe göre ayarlanabilir olacağı gelen söylemler arasında yer almaktadır. Kimi kaynaklar her ne kadar Microsoft' un "Thershold" kodunu kullanacağını iddia etsede bu bilgiyi destekleyen içerikler mevcut değildir. Bizler yinede bu kod hakkında bilgiler aktaralım. Thershold ‘un en önemli özelliği ise mini başlat menüsüne sahip olmasıdır. Bu menüyü daha önceleri Build 2014' te görmüştük. Burada Build uygulama listesi sunmakta olup program kullanıcılarının menüye kutucuklar eklemesine izin verici özelliktedir. Bu arada şunu da hatırlatalım Windows 8,1'in son güncellemesinin 2014 Ağustos ayı içerisinde yapması bekleniyor. Bu güncelleme sürümün ara yüzde birkaç ince ayarla değişiklikler yapılarak kullanıcılara sunulacağı bekleniyor. Microsoft Windows 9 ara yüzünde bir çok değişikler yaparak ortaya çıkacağı da gelen ilgiler arasında yer alıyor. Tahminen 2015 yılının ilk dönemlerinde yeni bir teknoloji dehasıyla karşı karşıya kalacağız.

Bilindiği gibi Windows 8,1 SLI kullanan oyun severleri sorunlarla baş başa bırakmıştı. Bu nedenle 8.1' den bir güncelleme daha beklenmekteydi. Ancak gelen bilgiler bunun aksi yönde olduğunu gösterdi. Windows 9 hakkında araştırmalarını sürdüren kaynaklar bize final sürümü yayınlanmadan ön izleme sürümünün yayınlanacağını teyit ettiler. Mobil cihazlar için herhangi bir çalışmanın olmadığını görüyoruz. Windows 9'un bu denli istenilir olmasının nedeni Windows 8 ‘in istenilen beklentiye cevap verememesiydi.

Windows 8'in en önemli özelliği bilgisayarlarda, tabletlerde ve farklı cihazlarda çalışabilen ara yüze sahip olmasıdır. Ayrıca Windows 8 hızlı bir açılışa sahiptir. Kullanıcılar sıfırlama ve yenileme ile tüm verileri silerek baştan yükleyebiliyor. Windows goto, yerel bilgi uygulamalarının USB bellek çubuğuna yüklenmesini sağlıyor. Windows 8 de uygulamalar yan yana çalışabiliyor. Windows store güvenli uygulamaların indirildiği bir kaynak. Ribbon ara yüzü ile Windows gezgininde kullanılan araç çubuklarıdır.

Wifi-Direct, veri gönderilmesi. NFC ile mobil ödemelere b ve kısa mesafe veri aktarımına izin verilir. Doğal Iso desteği, Windows Live Skysrive entegrasyonu, Hyper-V Windows sunucu da yer alan sanallaştırma aracı. Sonuç olarak Windows 8 bilgisayarlardan delete edilerek yerini Windows 9 bırakacaktır.

Bu uygulamanın ara yüzünü merakla bekliyoruz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz