Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Windows 8 Yüklenen Uygulama ve Oyunlar Nerede

Doğukan tarafından 07 Ağustos 2014, Perşembe günü eklendi.
Windows 8 mağazadan yüklenen uygulama ve oyun dosyalarını yerlerini nasıl bulacağız? Windows 8 yüklü uygulamaların yerini bulmanın en kolay yolu.
Windows 8 Yüklenen Uygulama ve Oyunlar Nerede

Windows 8 kullanıcılarının sıklıkla başlarına gelen mağazadan yüklemiş oldukları oyun vaya uygulamaların yüklü oldukları yerleri öğrenmeye çalışacağız. Çeşitli nedenlerden dolayı (Oyun resimleri, uygulama müzikleri, videolar) gibi kullanıcıların ulaşmak istediği Windows 8 içerisinde yüklü bulunan uygulama ve oyunlara erişmeye çalışacağız.

Windows 8 Mağazadan Yüklenen Uygulamaların Dosyaları Nerede? olduğunu bulmak için ilk önce yapmanız gereken Windowsun standart ayarlarından olan Gizli olan sistem dosyalarını göstermemiz gerekiyor. Aşağıdaki resim sizlere yardımcı olacaktır. İlk yapmanız gereken her hangi bir Klasör içerisine girdikten sonra Klasör içerisinde Görünüm seçeneğinden Seçenekler menüsünden Gizli dosyaları göster demeniz gerekiyor.

Bu yapmış olduğumu işlem aynı zamanda Windows 8 için gizli dosyaları gösterme özelliğidir.

Bu işlemi yaparak Windows tarafından gizlenmiş olan Gizli dosyalara erişebileceğiz. Artık işimiz Windowsun Uygulama ve oyunlarının olduğu klasöre erişmemiz kaldı.

Erişim şeklini yazacak olursam Bilgisayarım - Yerel Disk (Windowsun Kurulu Olduğu Yer) - Kullanıcılar - Kullanıcı Adı - AppData - Local - Packages içerisinde yüklü bulunan tüm windows 8 uygulamalarına erişebilirsiniz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz