Program İndir
Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

iPhone Pil Sorunları Nasıl Çözülür?

Doğukan tarafından 21 Kasım 2016, Pazartesi günü eklendi.
iPhone Pil Sorunları Nasıl Çözülür? Pil ömrünü en üst düzeye nasıl çıkarılır.
iPhone Pil Sorunları Nasıl Çözülür?

iPhone Pil Ömrü Sorunları Nasıl Çözülür? iPhone'un Pil Ömrünü Uzatın. Apple ürettiği tüm cihazlarda Daha yüksek pil performansı için yapmanız gerekenleri bu yazımızda sizler için paylaşıyoruz.

Pil Ömrünü ve Kullanım Süresini En Üst Düzeye Çıkarma.
Cihazın pil ömrünü analiz ederek işe başlayın Öncelikle cihazınızda ayarlar kısmına girerek buradan da pil menüsüne gidin. Ekranı aşağıya doğru kaydırıp 'Son Tam Şarjdan sonra geçen süre' başlığı altında yer alan kısmı detaylıca inceleyin. Burayı kontrol edince rakamların tatmin edici olmadığını görüyorsanız batarya yüzdesine yönelmeniz gerekiyor.

İOS'ta varsayılan olarak pil yüzdesi ekranın üst kısmında yer almaz. Bunun için ayarlara ardından pil menüsüne girmeniz gerekiyor. Pil menüsünde pil yüzdesi seçeneğini etkinleştirerek cihazınızın şarj seviyesini görüntüleyebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra pili en çok hangi uygulama bitiriyorsa bunu tespit etmeniz gerekiyor. Öncelikle ayarlar kısmından Pil menüsü üzerinden uygulamaların son 24 saat ve son 7 güne ait detaylı pil kullanımlarına ulaşmanız mümkündür. Pilinizi tüketen bu uygulamaları daha az kullanarak pil ömrünüzü artırabilirsiniz. Cihazın pilini en çok tüketen uygulamalar için en önemli detay ise arka planda çalışıyor olmasıdır.

Ana ekran düğmesini kullanarak arka planda bekleyen uygulamaları sık sık temizlemeniz gerekir.

Pil tüketimi için konum servislerine de göz atabilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmından gizlilik menüsü üzerinden konum servislerine bakabilirsiniz. Arka planda bazı uygulamalar konum bilginizi alıyor olabilir. Bu yüzden de arka plandaki uygulamalara sınırlama getirmeniz yararlı olacaktır. Konumla işiniz yoksa tamamen kapatabilirsiniz.

Bunlar dışında arka planda uygulama yenileyerek de pil ömrünü uzatabilirsiniz. Öncelikle ayarlar kısmına gidip buradan da genel kısmına girmeniz gerekecek. Genel bölümünden arka planda uygulama yenile menüsüne giderek bu özelliği kapatmanız yetecektir. E- posta alımlarınız düzenleyerek de pil tüketimini en aza indirebilirsiniz. Öncelikle ayarlara girip buradan mail kısmına girmeniz ve hesaplar bölümünden yeni verileri al menüsünü açıp 'al' başlığı altında yer alan 'elle' ikonunu etkinleştirin.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz