Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Grup video sohbet özelliği Messanger'ı uçurur

Doğukan tarafından 20 Aralık 2016, Salı günü eklendi.
Facebook'un Messenger'e eklediği yeni özellik, sosyal medya uygulamalarındaki dengeleri değiştirecek türden.
Grup video sohbet özelliği Messanger'ı uçurur

Messenger'a grup video sohbet özelliği geldi. Dünya sosyal medya devlerinden Facebook, son bombasını patlatarak sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları arasında dengeleri altüst edeceğinin sinyallerini verdi. Messenger kullanıcılarının uzun zamandır istediği grup video sohbet özelliğini yayına aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde kamera deneyimini önemli ölçüde iyileştiren Facebook gözde uygulamasına şimdi de grup görüntülü görüşmeler yapabilme özelliğini dahil etti. Grup görüntülü sohbet özelliği Facebook kullanıcıları tarafından uzun süredir bekleniyor ve talep ediliyordu, duruma bakılırsa artık dünyanın dört bir yanından kullanıcılar Messenger üzerinden grup görüntülü sohbetler gerçekleştirebilecek. Grup video sohbet özelliği bugünden itibaren Messenger internet sitesinden, iOS ve Android uygulamaları aracılığıyla kullanılabilir hale geliyor.

Uygulama sayesinde ekranda sadece 6 kişinin videosuna izin verebiliyor. Kullanıcı bir grup sohbetine girdikten veya yenisini başlattıktan sonra ekrandaki kamera butonuna dokunarak video sohbeti başlatıyor. Diğer kullanıcılar da video yayını yapan kullanıcıları görebiliyorlar. Pratikte nasıl bir kulanım sunduğu, kullanıcıların deneyimleriyle belirlenecek.

Yeni özellik bugünden itibaren yayına alındı. Kısa sürede tüm dünyadaki iOS ve Android Messenger uygulamaları güncellenmiş olacak.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz