Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Google+ Artık Yalnız Kalıyor

Muhammed tarafından 29 Temmuz 2015, Çarşamba günü eklendi.
Google+, Google'ın Diğer Platformlarından Ayrılmaya YouTube İle Başladı.
Google+ Artık Yalnız Kalıyor

Google büyük umutlarla girmiş olduğu sosyal ağ projesi Google+ Plus bir firmanın istediği gibi gitmeyen projesini yalnızlığa itiyor. En son alınan kararla firmanın amiral gemisi arasında olan YouTube'da Google+ ile olan ilişkisini de sonlandırılıyor. Google+ ile açılan YouTube hesaplarından yapılacak video yorumları Google+ sayfalarında yer almayacaklar.

Bundan böyle tek bir Google hesabına sahip olan kullanıcılar tüm Google hizmetlerinden yararlanabilecek. Artık YouTube’da bir kanal oluşturmak için Google+ üyeliği şart koşulmuyor. YouTube üstünde oluşturulan kanalların da Google+ bağlantısı kaldırılıyor. Böylelikle YouTube’da hesap açmak için lüzumlu olan Google+ üyelik gerekliliği gelecek aylarda YouTube’da devreden çıkartılacak.

Google da bir süre sonra üvey evlat muamelesi göstermeye başlamıştı Google+'a. Şimdi ise Google'dan gelen adım, Google+'ın artık ipinin çekildiğinin izlenimi vermekte. Şu an için Google+ olmadan YouTube kanalı oluşturma ve video yükleme gibi bir durum söz konusu değil. Google'dan yapılan açıklamaya göre böyle bir durumun hizmete sunulması için birkaç ay daha var.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz