Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

Doğukan tarafından 08 Eylül 2014, Pazartesi günü eklendi.
Android ve iOS için Facebook otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için yapılması gerekenler.
Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliğini Kapatma

iPhone ve Android cihazlarda Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır? Facebook yapmış olduğu yeni güncelleme sayesinde videoları otomatik oynatma özelliğini devreye soktur. Fakat bu kullanıcılar için yep yeni bir sürpriz ile karşılaşmalarına yol açtı mobil kotalarını sömürülmesi ile karşı karşıya kaldılar.

Android ve iOS ve Masaüstü bilgisayarlarınızda Facebook videolarını otomatik olarak oynatılmasını kapatmak yazımızı takip ederek cep telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan otomatik video oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

Masaüstü Pc İçin; Facebook Ayarlar'a giriş yapın, Videolar menüsünden Videoları Otomatik Oynat seçeneğini kapalı duruma getirin.

Android Cihazlar için: Facebook uygulamasını açın sağ üst tarafta yer alan 3 çizgili ikona basın. Ardından açılacak olan menüden 'Uygulama Ayarlar' sekmesine dokunun. Daha sonra "Video Otomatik Oynatımı" yazan yerdeki Açık olan ayarı "Kapalı" olarak değiştirin. Dilerseniz kota sıkıntısı çekmediğiniz Wi-Fi bağlantınızın otomatik oynamasını sağlamak için Wi-Fi bağlantısı varken otomatik vieo oynatımına izin verebilirsiniz.

iOS (iPhone, iPad) Cihazlar için: Facebook uygulamasını çalıştırın ardından "Genel Ayarlar" bölümü daha sonra Facebook yazan sekmeyi açın. Daha sonra ayarlar bölümünden otomatik video oynatma özelliğini kaldırabileceğiniz gibi sadece Wi-Fi bağlantısı açıkken otomatik vieo oynatımına izin verebilirsiniz.

Diğer Mobil Cihazlar için: Telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasının ayarlar bölümüne giderek otomatik oynatma özelliğini kapatmanız gerekiyor.

Otomatik video Kapatma Nasıl yapılır ?

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz