Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Başkası Tarafından Görülmeyen Ekran

Muhammed tarafından 29 Ağustos 2016, Pazartesi günü eklendi.
HP, geliştirdiği Sure View teknolojisi ile artık monitörleriniz daha güvenli olacak.
Başkası Tarafından Görülmeyen Ekran

Başkası tarafından görülemeyen ekran Sure View, teknolojisi çok yakında tüm dünyayı saracak. HP tarafından geliştirilen bu teknoloji başkalarının monitör ekranınızı sizden gizli olarak izlemesini ortadan kaldırıyor. Artık üçüncü bir gözün bilgisayarınızı izlemesine engel olacak.

HP tarafından yapılan son açıklamalarda HP'nin yeni bir ekran teknolojisi geliştirdiği belirtilirken, bu teknoloji iel birlikte ekranın başkaları tarafından izlenmesi çok daha zor olacak. HP, Sure View geliştirmesinde 3M ile ortak bir çalışma sürdürürken, geliştirilen yeni teknoloji ile birlikte Sure View ortaya çıkarılmış durumda. Yandaki kişilerin ekranı siyah bir şekilde görüntülediği ifade edilirken, bu cafe gibi alanlarda kişilerin güvenli ve sorunsuz bir şekilde bilgisayar kullanabilmesini sağlıyor.

Sure View Teknolojisi Nasıl Çalışıyor?
Hp, farklı çözünürlükteki ve teknolojideki ekranlara bu etmeni entegre ederek; tacizleri engellemeyi hedefliyor ve ekranın görüş / görünüş açısını olabildiğince daraltıyor. Bu daraltma işleminde, sizler ekrana bakarken herhangi bir şey hissetmiyorsunuz çünkü Sureview teknolojisi ekrana dikey yönde bakanlar için (90 derece yahut daha yakın derecelerde) herhangi bir daraltma yahut karartma sunmuyor.

Sure View Nedir?
Sure View adı ile tanıtımı gerçekleştirilen bu teknolojide kişilerin ekranı sadece dik bir açıda görebilmesi mümkün oluyor. Bu bakımdan kullanıcı ekranı tam net bir şekilde göreblirken, kişinin yanındakiler ekranı görüntüleyemiyor. Bu sayede kişilerin ekran konusunda güvenli bir şekilde çözüm bulabilmesi de oldukça kolay.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz