Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber

Android 5.1.1 Lollipop Özellikleri

Doğukan tarafından 05 Ağustos 2015, Çarşamba günü eklendi.
Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge sahipleri tarafından merakla beklenen Android 5.1.1 sürümü, nihayet kullanıma sunuldu.
Android 5.1.1 Lollipop Özellikleri

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge sahipleri tarafından merakla beklenen Android 5.1.1 sürümü, nihayet kullanıma sunuldu. Android telefona ve tablete sahip kullanıcıların Android 5.1 Lolipop güncellemesi ile cihazlarında kullanmaya başlayacakları en yeni özellikler:

Android 5.1.1 ile gelen güncellemeler:
- Kayıp ve çalıntı durumları için daha etkin koruma geliyor.

- Daha akıllı Wi-Fi bağlantı özelliği ile telefonunuz daha önce kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptığınız herkese açık ağlara bir sonraki gelişinizde hemen bağlanabilecek.

- Müzik dinlerken ses tuşlarına dokunduğunuzda ses seviyesi çizgisinin sonunda çıkacak olan çan simgesine dokunarak telefonunuzun uyarı ve zil sesi seviyesini de müzik dinlerken değiştirebileceksiniz.

- Daha öncesinde uyarı çubuğunda yer alan wi-fi ve bluetooth simgesine dokunduğunuzda açık/kapalı durumunu ayarlayabiliyordunuz. Yeni gelecek 5.1 güncellemesi ile bu ufak probleme de çözüm bulunmuş. 
- Saat uygulamanızı açtığınızda ve telefonunuzun ses artırma ve azaltma tuşlarına bastığınızda artık alarm ses seviyesi ayarına kolayca ulaşabileceksiniz.

- Telefonunuzun ana ekranındayken ses artırma ve azaltma tuşlarına bastığınızda şimdi ses ayar çizgisinin altında çeşitli ses ayarları için hızlı simgeler çıkacak. Böylece sessiz, sadece öncelikli saatler veya tüm sesler modlarını kolayca açıp kapayabileceksiniz.

- Bu güncellemeden sonra ise artık sadece telefonunuzun uyarı çubuğunun saat simgesinin hemen yanında bir "sim kart yok" simgesi belirecek. Böylece uyarı çubuğu daha sade ve kullanışlı olacak.

- Ayrıca bu güncelleme ile bazı animasyonlar da geliştirilmiş ve eklenmiş. Cihazı kullanırken görsellik açısından zengin görünüm kazandıracak olan bu yeni animasyonlar ile daha şık bir görünüm elde edilmiş.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz