Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Cevşen 'ül Kebir (sesli)
PasaindirMobil UygulamalarAndroid › Cevşen 'ül Kebir (sesli)

Cevşen 'ül Kebir (sesli)

Şimdi İndir
Android 2.0 ve üzeri - 17.0 Mb
Kullanıcı Puanı
  • Currently 0.00/5
  • 3
  • 4
  • 5
0.00/5 - 0 kullanıcı katıldı
Sürüm:
2.0
Boyut:
17.0 Mb
Lisans:
Ücretsiz
Dil:
Türkçe
İşletim Sistemi:
Android 2.0 ve üzeri
Editör Puanı:
Editör:
Doğukan
Pasaindir Mobil Uygulamalar
Hayrat Kuran
Android Için Kuran-ı Kerim Uygulaması
Çevrimdışı Sözlük
Android için Sözlük Programı
Compass (Pusula)
Android Için Ücretsiz Pusula Uygulaması
İnternetsiz Kuran-ı Kerim
Android İçin Kuran-ı Kerim Uygulaması
Kuran-ı Kerim Hatim ve Meal Dinle
Android ve iOS İçin Sesli Kuran-ı Kerim Hatim ve Türkçe Meal

Cevşen 'ül Kebir (sesli), Android için sesli cevşen uygulaması.

Doğukan
Son güncelleme: 09 Temmuz 2015, Perşembe
Cevşen 'ül Kebir (sesli)
Cevşen 'ül Kebir (sesli)
Cevşen 'ül Kebir (sesli)

Android Için Sesli Büyük Cevşen Uygulaması

Cevşen 'ül Kebir (sesli), Android mobil cihazlarda kullanabileceğiniz ücretsiz sesli cevşen uygulaması. Cevşen kelimesi sözlükte "bir tür zırh, savaş elbisesi" anlamına gelmektedir. Terim olarak ise Hz. Peygamber'den (sallallahu aleyhi ve sellem) rivayet edilen ve her biri Allah'ın isim ve sıfatlarından on tanesini ihtiva eden yüz bölümden ibaret uzunca bir duanın adıdır.

Cevşen-i Kebir; muhtevasının derinliği, ifadelerin akıcılığı ve okunmasından elde edilebilecek dünyevi ve uhrevi mükafatlara dair rivayetler sebebiyle tüm Müslümanların bırakmadığı dualar arasında yer almaktadır. Dua inanan bir insanın en güçlü silahıdır. Cevşen-ül Kebir'de en büyük dualardan biridir.İmam Zeynelabidi'nin rivayetine göre, Cevşenül-Kebir, Hz. Peygambere bir gazveesnasında Cebrail'in getirdiği kudsi bir münacattır. Cebrail, Peygambere Cevşeni sunduğunda, "Zırhı çıkar, bunu al" demiştir.

Cevşen-ül Kebir ile, öyle bir marifet-i Rabbaniye ile,öyle bir derecede Rabbini tavsif ediyor ki,o zamandan beri gelen ehl-i marifet ve ehl-i velayet,telahuk-u efkar ile beraber,ne o mertebe-i marifete ve ne de o derece-i tavsife yetişememeleri gösteriyor ki,duada dahi onun misli yoktur!Böylesine kuvvetli, insanı zırh gibi sararak onu tehlikelerden koruyan bu büyük duanın anlamını bilmek ve anlamını bilerek okumak şüphesiz ki ruhumuzu saran o manevi zırhın mahiyetini idrak etmede bizlere çok yardımcı olacaktır.
Zırhtan kuvvetli olan bu büyük duayı sunduğum apple hem okuyabilirisiniz, hemde Cevşen-ül Kebir'i ilk Türkiye'de seslendirenlerden biri olan İhsan Atasoy hocamız'ın güzel sesiyle dinleye ve takip edebilirsiniz!

Bu güzel Dua'nın bizlere neler söylediğini Türk bayrağına tıklayarak, türkçe mealini'den okuyabilirsiniz.Arapça okuma bilmeyen kardeşlerimiz, Türk bayrağına tıkladıktan sonra, hem türkçe'den hemde arapçadan(latin harflerle) okuyabilirler.

Henüz Yorum Yapılmamış... İlk Yorumu siz yapın!!
Bunlarda İlginizi Çekebilir